10 tipů, jak změnit místnost k nepoznání

 

10 tipů, jak změnit místnost k nepoznání

 

Chtěli byste změnit vzhled  svého bytu.  Tak právě pro Vás nabízíme deset zaručených tipů,

Jak snadno změnit vzhled a ráz Vašeho pokoje.

 

 

1. Uspořádejte jinak původní nábytek

Prohlédněte si místnost, kterou chcete změnit, a zaměřte se hlavně na větší kusy nábytku. Namalujte si půdorys prázdné místnosti a do něj zakreslete, jak by vypadala, kdybyste nábytek přemístili. Myslete také na optický vzhled místnosti. Například pohovka umístěná diagonálně přes úzký pokoj ho udělá opticky širší.

 

 

 

Bát se nemusíte ani obrázků. Malbu s dětskými motivy vaše ratolesti ocení a pokoj změní k nepoznání!

 

 

 

2. Vymalujte a nebojte se barev

Než si nábytek přearanžujete, místnost znovu vymalujte. Vyberte barvu, která se vám líbí a bude ladit s původním nábytkem. Nebojte se experimentovat, dnes je běžná i jedna zeď v jiné barvě než ostatní. Podmínkou ale je barevné sladění.

 

3. Doplňky zvládnou zázraky

I když se to nezdá, doplňky udělají v místnosti skutečně dost. A nemusíte ani přestavovat nábytek. Zaměřte se na dekorační polštáře, přehoz přes postel, závěsy a uvidíte, jak místnost prokoukne.

 

4. Nezapomínejte na rostliny!

Svěží vánek do pokoje vždy přinesou zelené rostliny. Pokud si na jejich pěstování netroufáte nebo je nemáte čas zalévat, zvolte umělé.

 

 

 

Rostliny patří k důležitým součástem interiéru. S nimi místnost rázem vypadá jinak!

 

 

 

5. Vyměňte koberec

Pokud máte v místnosti koberec, vyměňte ho za nový ve svěžejším tónu. Nechcete-li tolik investovat, zvolte alespoň malý kobereček nebo předložku, kterou dáte před postel, pohovku nebo pod stolek.

 

6. Obrázky, zrcadla, fotky

Obrázky, fotky přírody či květin nebo vzpomínky z dovolených – to všechno můžete využít. Závěsné sklo, do nějž je vložíte, není ani příliš nákladné. Dotvořte místnost věcmi, které máte rádi!

 

7. Vytvořte si vlastní dekorace

Plyšové hračky, sošky a suvenýry – to vše můžete využít. Shromážděte, co máte doma, a zkuste vytvořit vlastní aranže.Nebojte se sestavit skupinky, které jdou k sobě a dotvoří design místnosti.

 

8. Důležité je osvětlení

Máte v místnosti dost světla? Pokud ne, pořiďte si novou lampu! Ta sama o sobě dekoračním prvkem rozhodně je, takže pokud změníte místo původního osvětlení nebo koupíte nové, odrazí se to na vzhledu celého pokoje.

 

9. Sezónní kousky přírody

Barevné listí na podzim, barborka, větve jehličí či vánoční růže v zimě, jarní »kočičky« případně letní luční květiny – to vše výrazně oživí váš pokoj na první pohled. Nezapomeňte na sezónní doplňky!

 

 

 

Podzimní dekorace působí v interiéru velmi svěže.

 

 

 

10. Odstraňte nepotřebné harampádí

Čím déle někde bydlíte, tím více věcí se vám hromadí. Projděte si byt a zkuste odstranit vše, co nepoužíváte nebo se vám nelíbí. Pokoj bude působit vzdušněji a nabídne se vám prostor pro nové variace.

 

Menu - ADEKOR.cz
Dekorační malby, malby obrázku na stěny pokojů.
Malířské práce, klasické malby, 3D vzorníky
Lakýrnické práce, nátěry fasád domu
Podlahové krytiny, koberce položení
www.adekor.cz - zpět do menu